"יומני היקר": הכנת חומר גלם לקראת המטלה השלישית בקורס

 

סטודנטים יקרים,

אנחנו בפתח המטלה השלישית – האחרונה והמסכמת של הקורס. במטלה זו לא תתבקשו לצלם תמונות, לפחות לא במובן הקונקרטי של הפעולה, אם כי אחרי שתי המטלות הקודמות, ברור לכולנו שאנחנו מצלמים ורואים "סרטים" בכל רגע בחיינו. ננסה לערוך במטלה הזו סוג של "קומפוזיציה" לתמונת החיים המקצועית והאישית, או אף לתמונת העתיד שלכם, וכמובן ננסה להבין ממנה משהו על תמונת העתיד הרצויה, או זו שתכוונו אליה מכאן והלאה.

מי שעדיין לא נפגש באפליקציית "הסיפורים" החדשה של google+ יכול להתרשם ממנה כאן. מדובר על מערכת אוטומטית מבית גוגל שמצרפת סדרה של תמונות שמופיעות בענן הפרטי שלכם, ובהתבסס על המיקום הגיאוגרפי שבו הייתם בזמן הצילום, עורכת מזה סיפור או סרט אישי. התוצרים מפתיעים מאחר והסיפור נוצר בדיעבד ובאופן אוטומטי על ידי המחשב על בסיס חומרי הגלם שנמצאים אצלכם בטלפון החכם ויכול לתת משמעות מחודשת לחוויות שעברתם.

הגעתם לכאן במקרה? אתם קוראים את הנחיות המשימה השלישית בסמינר "היבטים נבחרים בניהול" – בהנחיית פרופ' אורן קפלן, עוזרות הוראה גליה שוץ-לוי ולירון טנדלר-חזן, תוכנית ה-MBA, בית הספר למינהל עסקים במסלול האקדמי המכללה למינהל, סמסטר קיץ תשע"ד.

ננסה לעשות משהו קצת דומה כאן, לקחת את שגרת היומיום ולהתבונן עליה בכלי הצילום והקומפוזיציה שרכשנו בשתי המטלות הראשונות. בכדי לעשות זאת תזדקקו לחומר גלם שאותו הנכם מתבקשים "לייצר" בתוך השבועיים הבאים ולהגישו לפורטל הלימודי. מטרת ההגשה אינה לשפוט את חומר הגלם, אלא לוודא שלכל אחד מכם יש את אותו חומר גלם עבור המטלה השלישית.

כמו במטלות הקודמות, אנחנו ממליצים לכל אחד לעשות את התהליך על עצמו, אבל מי שמעדיף לראיין אדם אחר ולעשות את התהליך עליו, זה כמובן אפשרי.

אז מה נדרש מכם לעשות כעת?

לקראת המטלה השלישית והמסכמת בקורס, הנכם מתבקשים לכתוב "יומן מסע" בן כ-600 עד 800 מילים (כשלושה עמודים) המתאר שבוע טיפוסי שלכם, או לפחות יומיים או שלושה, שכוללים את כל הפעילויות, מקצועיות ואישיות שאתם עוברים. היומן צריך להיות מפורט ככל האפשר. נסו לשחזר בו ולכלול פרטים אפילו ברמת כל שעה ושעה (עד מכסת העמודים הנ"ל) – מה עשיתם? עם מי הייתם? מה הייתה הסיטואציה? את התיעוד ניתן לעשות מהזיכרון אך עדיין לשמור על רמת פירוט גבוהה ככל האפשר. אין צורך לכתוב בהכרח דברים משמעותיים או מיוחדים, הכוונה לשחזר את חיי השגרה היומיומיים ולייצר "מפרט טכני" שלהם. אין מדובר ב"עריכה מחדש" של דברים מסוימים מתוך השגרה. מי שכבר לא זוכר את טכניקת "יומני היקר" מגיל ההתבגרות, יכול לשאת עימו פנקס ולרשום תזכורות וחוויות במהלך היום לטובת היומן. ככל שהיומן יהיה עשיר ומפורט יותר, כך יהיה לכם חומר גלם איכותי וטוב לביצוע המשימה שהנחיותיה מופיעות להלן.

ההגשה עד יום ראשון 21 בספטמבר 2014 בפורטל